top of page
WhatsApp_Image_2024-02-28_at_5.29.13_PM__1_.jpeg

ליסטע פון אלע זמני ההדלקות ועריכות השולחנות ל"ג בעומר אין די רעבישע הויפן איבער די וועלט

דאנערשטאג פ' בהר • ט"ו אייר תשפ"ד | בחצרות הקודש‎

 
  • ארץ ישראל

 

אונגוואר: מוצאי שבת 10:00 - טיש 11:00.


אונגוואר מודיעין עילית: מוצאי שבת 10:30.


אלכסנדר: זונטאג 5:30.


אלעסק ארה"ק: מוצאי שבת 10:00.


אנטניא: מוצאי שבת 11:00.


אשלג שד"ל: מוצאי שבת 10:15.


אשלג אבן עזרא: זונטאג 7:00 - טיש 7:30.


באיאן: מוצאי שבת נאך הבדלה ברחבת הקלויז הגדול,

צווייטע הדלקה שפעטער אויפדערנאכט אין אתרא קדישא מירון.


בוהוש: מוצאי שבת 11:00 - זונטאג 4:30 טיש.


באסטאן ביתר: 10:00 - זונטאג 5:30 אין טבריה ע"י ציון רבי עקיבא.


ביאלא: זונטאג 5:30 טיש.


ביאלא בני ברק: 11:00 רחבת בנין הכנסת אורחים פשיסחא פולין.


ביאלא פשיסחא אשדוד: מוצאי שבת 10:00.


ביטשקוב: מוצאי שבת 10:00 בבית מדרשו אין יפו.


בישטנא פתח תקוה: זונטאג 5:30 - טיש 6:30.


בערגסאז: מוצאי שבת 10:00.


בעלזא: מוצאי שבת נאך הבדלה - טיש זונטאג נאך מנחה.


גארליץ: מוצאי שבת 10:00.


דאראג: מוצאי שבת 10:00 - טיש זונטאג 5:30.


דושינסקיא: מוצאי שבת 10:30 - טיש 11:15.


דז'יקוב ויז'ניץ: מוצאי שבת 10:00 - טיש זונטאג 4:30.


דעעש: מוצאי שבת 9:45.


הארניסטייפאל ביתר: מוצאי שבת 10:45 - טיש 11:30.


ווערדאן ירושלים: מוצאי שבת 10:15.


וויז'ניץ: מוצאי שבת 10:00 רחוב שמעון בן שטח פינת רבי יהודה הנשיא אין שטאט אשדוד.


וויז'ניץ: מוצאי שבת 11:00 - טיש זונטאג 5:00.


ויזשניץ בית שמש: מוצאי שבת 9:30 - טיש זונטאג 7:00.


ויזשניץ ירושלים: מוצאי שבת 10:00 - טיש זונטאג 7:00.


זוועהיל: מוצאי שבת 11:45 אין ביתר בחצר ת"ת מעשי חייא רח' קדושת לוי.


זוועהיל: מוצאי שבת 10:30.


זוטשקא: טיש מוצאי שבת נאך הבדלה - הדלקה זונטאג 6:00.


זוטשקא אמסנא: מוצאי שבת 9:30.


זוטשקא ירושלים: מוצאי שבת 10:15.


חוג חתם סופר: מוצאי שבת 10:15.


טאלנא אשדוד: מוצאי שבת 9:30 בחצר בית הרה"ק מטשארני אוסטראהא זי"ע אין טבריה,

טיש זונטאג 6:30.


טאלנא ירושלים: זונטאג 5:30 - טיש 6:30.


טריסק: מוצאי שבת נאך הבדלה.


טרעבישאן: מוצאי שבת 9:00.


טשאקעווע: מוצאי שבת 10:00.


טשארנאביל אשדוד: מוצאי שבת 10:00 - טיש 11:00.


טשערנוביל בני ברק: מוצאי שבת 10:30 - טיש זונטאג נאך מנחה.


יערסלוב: מוצאי שבת 10:30.


לויצק: מוצאי שבת 11:00 - טיש 11:45, טיש זונטאג 5:00.


ליזענסק בית שמש: מוצאי שבת 10:00.


לינסק: מוצאי שבת 9:15 - טיש 10:00.


לעלוב: מוצאי שבת 10:00 ברחבת ביהמ"ד לעלוב אין צפת.


לעלוב צפניה: זונטאג 6:00 ברחבת בית מדרשו רח' ברץ טבריה - טיש 6:30.


לעלוב בני ברק: מוצאי שבת 11:00 - טיש נאכן הדלקה.


לעלוב בראנוביץ: מוצאי שבת 10:00 - טיש 11:00.


לעלוב ירושלים: מוצאי שבת 10:45 - טיש 11:30.


לעלוב מהרי"ד: מוצאי שבת 11:00.


לעלוב ניקלשבורג: מוצאי שבת אין סיגעיט.


מודזי'ץ: טיש זונטאג 5:00.


מחנובקא בעלזא: מוצאי שבת נאך הבדלה - טיש זונטאג 6:30 אין בית שמש.


מיאלען: מוצאי שבת 9:54 - טיש נאכן הדלקה.


מישקולץ: מוצאי שבת 9:00.


מעליץ: מוצאי שבת 10:30.


משכנות הרועים: מוצאי שבת 10:30 רחבת בית יעקב הישן - טיש 11:00,

הדלקה זונטאג 5:00 ברחבת ציון התנא רבי עקיבא.


נדבורנה אלעד: טיש זונטאג 5:30.


נדבורנה באניא: מוצאי שבת 10:15.


נדבורנה ביתר: זונטאג 4:00 - טיש 5:00.


נדבורנה בני ברק: מוצאי שבת 10:45 מעמד הדלקת ל"ג נירות - טיש 11:00.


נדבורנה ירושלים: זונטאג 5:00.


סאדיגורה: מוצאי שבת 10:15 - טיש נאכן הדלקה.


סאדיגורה ירושלים: מוצאי שבת נאך הבדלה.


סאווראן הר נוף: מוצאי שבת 10:00 - טיש 10:30.


סאסוב: מוצאי שבת 10:00 - טיש 11:15.


סטראפקוב: זונטאג 6:00 בביהמ"ד בשערי ירושלים.


סטריקוב: זונטאג 3:30 - טיש 4:30.


סטריקוב ירושלים: זונטאג 6:00 - טיש 7:00.


סלאנים: מוצאי שבת 10:30 - טיש 11:30, טיש זונטאג 5:00 אין היכל הישיבה אין אלעד.


סלונים: מוצאי שבת 9:30 - טיש זונטאג 4:45.


סערט ויז'ניץ: מוצאי שבת 10:30 - טיש נאכן הדלקה, טיש זונטאג 6:30.


ספינקא דונולו: מוצאי שבת 10:30.


ספינקא בני ברק: מוצאי שבת 9:30.


ספינקא ירולשים: מוצאי שבת נאך הבדלה.


ספינקא 18: מוצאי שבת 10:30.


ספינקא רמת אהרן:  מוצאי שבת 10:00.


ספינקא סאסרעגין: מוצאי שבת 9:30.


סקולען ירושלים: זונטאג 4:30 - טיש זונטאג 5:30.


ערלוי: זונטאג 4:00 אין קרית ערלוי אין הר יונה.


פיטסבורג: מוצאי שבת אין לאס אנדזשעלעס.


פינסק קרלין: מוצאי שבת 10:30 - טיש זונטאג 4:30.


פרימישלאן: זונטאג 4:30 - טיש 5:30.


צאנז: זונטאג 6:30 - טיש 7:30.


צאנז זמיגראד: מוצאי שבת 9:45 - טיש 10:30.


קאז'ניץ: טיש זונטאג 5:00.


קאליב: מוצאי שבת 10:30.


קאליש בית שמש: מוצאי שבת 9:30.


קאמרנא: מוצאי שבת 10:00.


קאמרנא בית שמש: מוצאי שבת 10:00.


קאסוב ויזניץ: מוצאי שבת 10:15.


קוידינוב: זונטאג 5:00.


קופיטשניץ: מוצאי שבת 10:30.


קליוולנד: זונטאג 6:30.


קרלין סטולין: מוצאי שבת 10:00 אין גבעת זאב, הדלקה זונטאג 4:00

ביים מתחם קבר שמעון הצדיק, טיש 2:00 ביים מתחם קבר שמעון הצדיק.


קרעטשניף ירושלים: מוצאי שבת טיש 11:00.


קרעטשניף סיגעט: מוצאי שבת 11:15 - טיש נאכן הדלקה.


קרעטשניף קרית גת: מוצאי שבת 9:30.


קרית צאנז ירושלים: מוצאי שבת 10:15 - טיש נאכן הדלקה.


ראדושיץ: מוצאי שבת 10:00.


ראחוב: זונטאג 6:45.


ראחמיסטריווקא: זונטאג 6:00 - טיש 7:00.


שאץ אשדוד: מוצאי שבת 9:00.


שאץ דרוהוביטש: מוצאי שבת 10:00.


שבט הלוי: זונטאג 5:45.


שומרי אמונים אשדוד: מוצאי שבת 8:30.


שומרי אמונים בני ברק: מוצאי שבת 11:15 - טיש זונטאג 12:00 פארמיטאג.


שומרי אמונים ירושלים: מוצאי שבת 11:15 - טיש נאכן הדלקה.


תולדות אברהם יצחק: מוצאי שבת 10:30 רח' שטראוס - הדלקה זונטאג 6:30 אין הר יונה.


תולדות אהרן: מוצאי שבת נאך הבדלה, הדלקה זונטאג 11:00 - טיש 5:30.


תורת חכם: מוצאי שבת 12:30.


הרה"צ רבי אלימלך בידערמאן: מוצאי שבת 11:30 אין בית שמש.


הרה"צ רבי יעקב מאיר שעכטער: מוצאי שבת 10:30 כיכר זוועהיל.


הרה"צ רבי צבי מאיר זילבערבערג: זונטאג 11:00.


הגאון האדיר פוסק הדור רבי משה שטערנבוך: מוצאי שבת 9:00 אין הר נוף.


הרה"צ רבי יצחק משה ארלאנגאר: מוצאי שבת 10:30 בביהמ"ד בית וועד לחכמים אשדוד, טיש נאכן הדלקה, הדלקה זונטאג 5:00 ברחבת אולם בית מלכה אין ירושלים, טיש נאכן הדלקה באולם בית מלכה.


גאב"ד קרית הרמ"א בית שמש: מוצאי שבת 11:00.



 
  • אמעריקע

 

אלעסק וויליאמסבורג: מוצאי שבת טיש 9:30.


אלעסק בארא פארק: מוצאי שבת 11:00.


אלכסנדר: נאך הבדלה ברחבת בנין הכנסת אורחים אין דינוב פולין, הדלקה זונטאג 6:30

בהיכל בית מדרשו אין לעיקוואד - טיש 7:30 בבית מדרשו אין לעיקוואד.


אונגוואר: מוצאי שבת 11:00.


אוסטראוו קאלושין סיעדורהיסט: מוצאי שבת 9:30 - טיש זונטאג 7:15.


אמונת ישראל: זונטאג 6:00.


אמשינאוו: זונטאג 6:00.


באסטאן פלעטבוש: מוצאי שבת 11:00 - טיש 10:00.


באבוב: זונטאג טיש 7:15.


באבוב 45: מוצאי שבת 11:00.


ביאלא לאנדאן: זונטאג 6:45.


בית מרדכי: זונטאג 5:30.


בלאזוב ריבאטיטש: מוצאי שבת טיש 11:00.


בלאזוב: זונטאג טיש 7:30.


בית חיים יהושע: זונטאג טיש 8:00.


בורשטין: מוצאי שבת טיש 11:20.


דינוב: זונטאג טיש 8:00.


וויען: זונטאג טיש 8:00.


ווערדאן בארא פארק: מוצאי שבת 10:45 - טיש נאכן הדלקה.


ויזשניץ בארא פארק: זונטאג טיש 8:00.


ויזשניץ וויליאמסבורג: זונטאג טיש 7:00.


ויזשניץ לאנדאן: זונטאג 7:00 - טיש 8:30.


ויזשניץ מאנסי: זונטאג טיש 7:00.


ויזשניץ מונטריאל: זונטאג טיש 8:00.


ויזשניץ קאמישע: זונטאג טיש 6:30.


זוועהיל ארה"ב: זונטאג 7:30.


זידיטשוב באר שבע: מוצאי שבת 10:00.


זידיטשוב פרעמיסלא: זונטאג 5:30 - טיש נאכן הדלקה


טאהש: זונטאג 5:30 - טיש נאכן הדלקה.


טענקא: מוצאי שבת 10:00 - טיש 11:00.


טשערנאביל: מוצאי שבת 10:30.


יאמפאלי מאנסי: זונטאג 7:30 - טיש 8:30.


כונת הלב: זונטאג טיש 6:00.


ליזענסק: זונטאג 5:30 אין קרית ליזענסק מאנסי - טיש נאכן הדלקה.


לעלוב בארא פארק: מוצאי שבת 11:30.


לעלוב: מוצאי שבת נאך 12:00.


מאשלוי: זונטאג טיש 8:00.


ניקלשבורג מאנסי: מוצאי שבת 10:15 - טיש זונטאג 7:00.


סאדיגורה לאנדאן: זונטאג 8:15.


סאטמאר: מוצאי שבת טיש 11:30, הדלקה זונטאג 6:45.


סאטמאר: זונטאג טיש 6:00.


סאטמאר מאנסי: מוצאי שבת 10:15.


סאטמאר ירושלים: מוצאי שבת טיש 10:30 אין בית המדרש הגדול אין קרית יואל.


סטאניסלאוו מאנסי: זונטאג 6:00.


סיקסא: מוצאי שבת 11:00.


ספינקא: זונטאג טיש 8:00.


ספינקא בית יצחק: זונטאג טיש 6:00.


ספינקא בית שמואל צבי: זונטאג טיש 8:00.


ספינקא תולדות צבי:  זונטאג טיש 7:45.


סקאליע: מוצאי שבת בבית מדרשו אויף 18, טיש 12:00.


סקאליע: מוצאי שבת בבית מדרשו אויף 48, זונטאג הדלקה 6:00 - טיש 7:30.


סקווירא: זונטאג 4:30 - טיש 7:45.


סקווירא בארא פארק: זונטאג 2:00 אינעם ת"ת - טיש 8:30.


סקולען: זונטאג טיש 6:30 בבית מדרשו אין וויליאמסבורג.


סקולען וויליאמסבורג: מוצאי שבת 11:00.


סקולען מאנסי: זונטאג טיש 7:30.


סקולען לעקוואד: מוצאי שבת 10:45.


פאפא: זונטאג טיש 6:30.


פארשעי: זונטאג 6:15.


פאלטיטשאן: מוצאי שבת 9:30.


פשעווארסק: זונטאג 8:30 אין די בית רחל זאל.


צאנז זוועהיל: מוצאי שבת 10:45 - טיש זונטאג 3:00.


צאנז קלויזענבורג: זונטאג 8:30.


קאלוב: זונטאג טיש 7:30.


קאליש פלעטבוש: זונטאג 7:00 - טיש 5:30.


קאסאן: זונטאג טיש 7:00.


קאשוי: מוצאי שבת 11:15.


קליוולנד: מוצאי שבת 10:45.


ראדוויל בארא פארק: מוצאי שבת 10:30.


ראחמיסטריווקא: מוצאי שבת טיש 11:30.


ראחמיסטריווקא לעקוואד: מוצאי שבת טיש 11:30.


ראחמיסטריווקא וויליאמסבורג: זונטאג טיש 8:00.


ראחמיסטריווקא אוקנוויין: זונטאג טיש 8:00.


ראחמיסטריווקא מאנסי: מוצאי שבת טיש 10:30.


ראחמיסטריווקא ספרינג וואלי: מוצאי שבת 11:00 - טיש 12:00.


שענדישוב: זונטאג טיש 7:30.


 































































































7 Comments


וואו הערלעך, רייך, כנהוג בית בחצרות! די זמנים מיט די מודעות, זייער שיין צוגעשטעלט, יעצט קענען אלע חצרות הקודש זעהן ווער עס מאכט שענערע מודעות, די גרעפיקער'ס קענען נעמען איידיעס, קהילות קענען נעמען לישונות, עכ"פ בחצרות ראקט גייטס אן מיט די הערליכע ארבעט.

Like

גור - פני מנחם: ההדלקה אצל כ"ק הגה"צ רבי שאול אלטער שליט"א במוצאי שבת בשעה 10:30 ברחבת בית יעקב למורות

Like
Replying to

כותבים אלתר...

Like

ווי אין סיגעיט ? וויפיל אזייגער ?

Like
Replying to

שמעתי אז ערגעטס נעבן וואסער וועט ער וויילן איבער שבת

Like

ער גייט פראווענען אין סיגעיט מוצאי שבת


Like

לעלוב ניקלישבורג ?

Like